banner

‘Okul sütü’nde çarpıcı iddia!
Okullarda süt dağıtımı ile ilgili Sözcü gazetesi yeni bir iddia ortaya attı. Gazete Ankara İl Gıda Müdürlüğü'nün okullara gönderdiği uyarı yazısını ortaya çıkardı. Buna göre, bazı illerde dağıtılan sütlerin gerçekten bozuk olduğu ortaya çıktı.

‘Okul sütü’nde çarpıcı iddia!2 Mayıs günü Türkiye'nin bütün ilköğretim okullarında dağıtılan sütlerden bazı illerde çocuklar hasta oldu.

Milli Eğitim ve Gıda ve Tarım Bakanlığı gerekli soruşturmaları yürütürken, program da devam etti.

Milli Eğitim Bakanı Dinçer, "Zehirlenen yok" dedi ve programın doğru anlatılmasını istedi.

Sözcü gazetesindeki habere göre, Ankara İl Gıda ve Tarım Müdürlüğü bazı illere dağıtılan sütlerin bozuk olabileceği uyarısında bulunmuştu.

Habere göre, bu uyarı bazı ilçe milli eğitim müdürlüklerinin internet sitelerinde bile yer aldı. Ama dağıtım kararından vazgeçilmedi.

Denizli'de İl Tarım Bakanlığı'nın aldığı numunelerin sonuçları da geçen hafta netleşti. Sütler bozuk ve süresi geçmişti.

Okullar kapandı, süt krizi şimdilik aşıldı.

Yeni eğitim yılında nasıl dağıtım yapılacağına yine bakanlıklar karar verecek.

(cnntürk)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.