banner

MEB binlerce veliyi mağdur etti
MEB'in ‘Etüt Beslenme Okulları Kurası’nda binlerce veliye gönderilen kısa mesajlar kura sonuçlarını bekleyen velileri hayal kırıklığına uğrattı.

MEB binlerce veliyi mağdur ettiMilli Eğitim Bakanlığı ‘Etüt Beslenme Okulları Kurası’ için velilerden geri ödemesiz 100 TL ön kayıt ücreti aldı. Merakla kuranın sonuçlanmasını bekleyen veliler, aldıkları kısa mesajla büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Velilerin, SMS’le aldıkları mesajda şu ifadeler yer aldı: “ Sayın veli, 20 Haziran 2012 tarihinde yapılacak olan ‘Etüt Beslenme Okulları Kurası’ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün emri gereği ileri bir tarihe ertelenmiştir.”

Aldığımız yüzlerce mailde, ‘Etüt Beslenme Okulları’na başvuruların çok sıkıntılı olduğunu belirten veliler sadece evrakları toplamak için haftalarını harcadıklarını ve başvuru şartlarının çok zor olduğunu belirttiler. İstanbul’da ikamet eden veliler eğer Avrupa yakasında oturuyorlarsa sadece Avrupa yakasındaki okullara başvuru yapılabildiğini ve birkaç okula başvuru yapılmaması için Milli Eğitim Bakanlığı’nın ön kayıtta öğrencilerin kimliklerine kura sonuçlanıncaya kadar el koymasının da büyük bir mağduriyete yol açtığından şikayetçi oldular. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.