banner

Bakan Dinçer'den Kuran dersi açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, “Kuran-ı Kerim” ve “Hz. Peygamber’in Hayatı” derslerine ait öğretim programlarının hazırlanması için çalışmaların başlatıldığını belirterek, illerin öğretmen ihtiyaçları dahilinde İlahiyat Fakültesi mezunu alacaklarını açıkladı.

Bakan Dinçer’den Kuran dersi açıklamasıDinçer, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ın yazılı soru önergesi ile yönelttiği “Kuran-ı Kerim’ ve ‘Hz. Peygamberin Hayatı’ dersleri için 10 bin İlahiyat Fakültesi mezununun öğretmen olarak atanacağı iddiaları doğru mudur?” sorusunu şöyle yanıtladı: “Bütçe Kanunları’nın verdiği yetki yanında Bakanlar Kurulu’nca, Bakanlığımıza tahsis edilen ve Maliye Bakanlığı’nca kullanım izni verilen toplam öğretmen kadroları illerin öğretmen ihtiyaç oranları dikkate alınarak il milli eğitim müdürlüklerine dağıtılmakta, il milli eğitim müdürlükleri de kendi illerine ayrılan kontenjan ölçüsünde atama yapılacak alanlar ile bu alanlara atanacakların istihdam edileceği eğitim kurumlarını belirlemektedir. Bu eğitim kurumları atama dönemlerinde sisteme yansıtılmakta, atanacak ya da yer değiştirecek öğretmen/öğretmen adaylarının tercihlerine sunulmaktadır. Ağustos 2012 atama döneminde Bakanlığımıza tahsis edilecek kadro belirlendikten sonra öğretmen ihtiyacı bulunan iller ve alanlar bazında gerekli planlamalar yapılacaktır.”

(hürriyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.