banner
banner
banner

Dinçer’den ‘etüt beslenme okulları’ açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Dinçer, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Dinçer’den ‘etüt beslenme okulları’ açıklamasıYeni sistemde öğrencilerin haftada kaç saat ders görecekleri sorusuna yanıt veren Dinçer, “İlkokullarda haftada 9 saate yakın serbest etkinlikler var. Artık bundan sonra 720 saatle başlayan 720 saatle 8 yıl boyunca devam eden bir eğitimimiz olmayacak. Birinci sınıfta çok daha az dersimiz var” dedi.

Etüt ve beslenme okullarının kapatılacağı yönündeki haberleri ve öğrenci velilerinin protestolarını anımsatan bir haberciye karşılık Dinçer, “Etüt ve beslenme okulları kapatılmadı” dedi. Dinçer, şöyle konuştu: “Anne ve babaları çalışan çocuklardan ancak kurayla alabildiğimiz bir eğitim kapsamına sahip. Yani çok sınırlı sayıda velinin çocuğunun kabul edilebildiği okullar. Ben bunu belirli bir sınıfa imtiyaz olarak görüyorum. O okullar kapanmıyor. Çocuklarımızı da mağdur etmeyeceğiz. Eğitim ve beslenme uygulanmasına göre kaydını yaptırmış çocuklarımız mezun olana kadar devam edecekler. Ancak biz artık o okulları ilköğretim okulu olarak tanımladık. Artık bir ilkokulumuz nasıl öğrenci alıyorsa öyle öğrenci alacak, 4 yıl sonra da bir ilkokula ya da ortaokula dönüşecek.” Dinçer ayrıca “Hangi okulun imam hatibe dönüştüğü, hangisinin ortaokula dönüştüğüne dair bugün yapılan haberlerin spekülasyon olduğunu söylemeliyim. Bunu net olarak Eylül ayında görebileceğiz” diye konuştu.

(hürriyeteğitim)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.