banner

Meslek lisesi, 6 ayda 160 bin lira kazandı
Nevşehir Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, 2012 yılının ilk 6 ayında 160 bin lira gelir elde etti.

meslek lisesiAtölyede yaptıkları malzemelerle okullarına binlerce liralık gelir sağlayan, aynı zamanda öğrenim gördükleri okullarından maaş alan öğrenciler, okullarını adeta fabrikaya çevirdi.

Okul Müdürü Ali İhsan Geçici, elektrik, elektronik, bilgisayar, motor, torna tesviye, metal işleri ve mobilya dekorasyon bölümlerinde okuyan yaklaşık bin öğrencinin kamu ve özel sektöre hizmet verdiğini belirtti. Nevşehir'deki birçok okulun masa, sıra, sandalye, bilgisayar masası, dolap gibi eşyalarının yanı sıra bölgedeki otellerin ve turistik tesislerin ahşap doğrama ve metal işlerinin öğrenciler tarafından yapıldığını kaydetti. Elde edilen gelirin 12 bin lirasını öğrencilere maaş olarak dağıttıklarını açıkladı. Öğrencilerin, yaptıkları işe göre para kazandıklarını sözlerine ekledi.

(zaman)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.