banner

Sadece Türkiye’de değil dünyada da bir ilk!
Dursunbey ilçesinde, arkadaşının oğlunun sünnet düğününe katılamayan kişi, törene boydan çekilmiş fotoğrafından yaptırdığı maketi gönderdi.

Düğüne maketini gönderdiDursunbey’de yaşayan Necati Olçun, oğlunun sünnet düğün töreni için mesai arkadaşı Ramazan Filiz’e de davetiye gönderdi. Aynı tarih ve saatte bir akrabasının Bursa’daki düğününe katılan Filiz, arkadaşının oğlunun sünnet düğününe gelemeyince, ilginç bir yöntem buldu.

İki yerde de bulunmak isteyen Filiz, sünnet düğününe boy fotoğrafından yaptırdığı, orijinal ölçülerine uygun maketini gönderdi ve düğünün yapıldığı salonun girişine koydurdu.

Maketi uzaktan gören vatandaşlar, ilk başta kendisi zannetse de yaklaşıp gerçeği fark ettiklerinde şaşkınlık yaşadı. Davetliler, maketle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Necati Olçun, Filiz’in maketli jestinin kendileri için unutulmaz bir anı olduğunu belirterek, düğüne maketiyle katılan arkadaşına kendilerini unutmaması nedeniyle teşekkür etti.

(milliyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.