banner

Vural: KCK, KPSS'ye kadar girmiştir
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, KPSS ile ilgili olarak konuştu: Sınav konusundaki şüpheler ortadan kaldırılmalı

oktay vuralMeclis'te bir basın toplantısı yaparak KPSS ile ilgili iddiaları değerlendiren Vural, çok sayıda kişinin, haksızlığa uğrayacakları yönünde endişeli olduğunu, bu endişenin giderilmesi gerektiğini söyledi. ÖSYM'nin bu konudaki açıklamasının tatmin edici olmadığını belirten Vural, ''KCK, KPSS'ye kadar girmiştir. Kullandıkları jokerlerle devletin belli kurumlarına adam yerleştirme operasyonu yapılmıştır. Hükümet, bu jokerlerin kimlerin yerine sıva girdiğini bulup işlem başlatması gerekiyor. Sınav konusundaki şüpheler ortadan kaldırılmalı'' dedi.

ÖSYM'den açıklama

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, KPSS ile ilgili iddialara ilişkin, ''Şu anda bu iddiaların gerçek olduğunu düşünmüyoruz. Bunu gösteren herhangi bir kanıt, herhangi bir şeyimiz yok. Eğer bu yönde bir bulgu ortaya çıkarsa mutlaka değerlendiririz ve gereğini yaparız'' dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.