banner

KPSS iddiaları TBMM gündeminde
Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) ardından ortaya atılan iddiaların araştırılmasına yönelik istemler, TBMM Dilekçe Komisyonu'na ulaşıyor.

tbmm7 Temmuz 2012 tarihinde yapılan KPSS'nin ardından ortaya atılan ''kopya ve soruların sızdırıldığı'' iddiaları kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.

KPSS'ye girenlerden bazıları, TBMM Dilekçe Komisyonu'na da başvuruda bulunuyor.

Dilekçeler, sınavla ilgili şüphelerin ortadan kaldırılması için araştırma yapılması istemlerini içeriyor.

Benzer taleplere yer verilen dilekçelerde, şu ifadeler kullanılıyor:

''7 Temmuz tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı sonrasında çıkan kopya iddialarının ve itirafçılarının çoğalmasıyla birlikte kamuoyunda oluşan şüphenin, gerek internet gerek basında gerekse bazı illerde sınava giren adayların söylemlerinden ötürü artmış olduğu kanısındayız. Aynı zamanda bu sınava emek vermiş tüm adayların ÖSYM'ye olan güveninin zedelendiğini düşünmekteyiz. Bu konuda yapılan kapsamlı araştırmanın bu sınavın üzerindeki tüm şüpheleri kaldıracağına inanıyoruz.''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.