banner

9 yaşındaki İmam Hatip öğrencisine 40 saat
Temel öğretim ortaokul öğrencisine haftada toplam 36 saat ders verilmesini planlayan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), imam hatip ortaokullarında (İHO) okuyacak 9. yaşındaki öğrenciler için haftada 40 saatlik bir program hazırladı.

öğrenciMEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı (TTK), 4+4+4 yasası ile birlikte bu yıl açılacak olan İHO’lara ilişkin haftalık ders saati çizelgesini yayımladı. MEB, temel öğretim ortaokullarında seçmeli derslerle birlikte haftalık toplam ders saatini 36 ve 37 olarak belirlemişti. Ancak 9 yaşında İHO’ya başlayacak olan öğrenci haftada toplam 40 saat derse girecek. Bu yıl eğitim öğretime başlayacak olan İHO’lara sadece 5. sınıflar için kayıt alınacağından, İHO olarak belirlenen okullarda öğrenciler temel öğretim öğrencileri ile birlikte okuyacak. TTK tarafından yayımlanan İHO ders çizelgesine göre, 4+4+4 yasası ile seçmeli olarak belirlenen Kuranıkerim ve Hz. Muhammed’in hayatı dersleri, İHO’lar için zorunlu dersler kapsamına alındı.

(cumhuriyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.