banner

Nükleer mühendis adayları Rusya için ter döktü
Akkuyu NGS tarafından başlatılan eğitim programında, Rusya'da nükleer mühendislik eğitimi almak isteyen 600 öğrenci sınava girdi.

Nükleer mühendis adayları Rusya için ter döktüTürkiye'nin ilk nükleer santralini yapacak olan Akkuyu NGS tarafından başlatılan, nükleer teknoloji alanında Türk insan alt yapısının oluşturulması amacı taşıyan eğitim programına katılmak isteyen 600 öğrenci için sınav, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde yapıldı.

Türkiye genelindeki üniversitelerin Fen-Edebiyat ve Mühendislik Fakültelerinin, fizik, matematik derslerinin okutulduğu tüm bölümlerin hazırlık, 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıflarında eğitim gören, ilan edilen sınav başvuru formlarını doldurarak sınava girenler arasından eğitim görmeye hak kazanacak 75 öğrenci, Rusya'da burslu ve iş garantili nükleer enerji uzmanlığı eğitimi alacak.

İlki geçen yıl yapılan sınavla 50 Türk öğrenci nükleer mühendislik eğitimi almak üzere Rusya'ya gönderilmişti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.