banner
banner

Bakan Dinçer’den öğrencilere nasihat
İstanbul Aydın Üniversitesi'nin mezuniyet törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğrencilere nasihatlerde bulundu.

Bakan Dinçer’den öğrencilere nasihatİstanbul Aydın Üniversitesi 7. mezuniyet töreni, Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapıldı. Törene Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa Aydın, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, "Hayatta uluslararası en büyük rekabet, artık eğitim üzerinden, eğitilmiş insan üzerinden yapılmaktadır. Lütfen bunun farkına varınız. Bugün sahip olduğunuz bilim ve yetenekler, belki size ilerde büyük bir iş bulmanıza yardımcı olacak. Ama biliniz ki o işte ilerlemeniz için daha iyi işlere sahip olabilmeniz için bugün kazanmış olduğunuz bilgi ve yetenekler yeterli olmayacaktır. Bu sebeple hayatın her safhasında yeni bilgi ve yeteneklere, yeni eğitimlere, yeni işlere ihtiyaç duyulacaktır. Bugün diplomanızı aldıktan sonra eğitiminizden, kitap okumaktan vazgeçmeyiniz. Ben inanıyorum ki eğer siz kendinizi yeniliyorsanız, hayat her zaman size yeni şanslar ve fırsatlar verecektir. Hepinizi tekrar tebrik ederim, yolunuzun açık olsun” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler mezuniyet heyecanlarının arkadaşları ve aileleri ile paylaştı. Tören, kep atma ile son buldu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.