banner

Andımıza yeni düzenleme
'Andımız' sadece ilk 4 yılda okunacak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı yeni düzenlemeye göre 'andımız' sadece ilkokullarla sınırlı tutuldu.

Andımıza yeni düzenlemeÖnümüzdeki dönemden itibaren ortaokula başlayacak öğrenciler andımızı okumayacak. Milli Eğitim Bakanlığı, İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nde değişiklik yaptı. İlköğretim yönetmeliği'ndeki değişiklik haberi için tıklayın Önceki gün, Resmi Gazete'de yayımlanan değişikliğe göre, 8 yıllık eğitim döneminde andımızı okuma zorunluluğu sadece ilkokullarla sınırlı tutuldu.

İkinci 4 yılda yok

Değişikliğe göre 4+4+4 şeklinde yapılandırılan zorunlu eğitimin sadece ilk dört yılında andımız okunacak. Öğrenciler 5. sınıftan itibaren, yani ortaokullarda bu uygulamadan muaf hale getirildi. 

İmam hatip sayısı kayıtla belirlenecek

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği yazıda, imam hatipe dönüşecek okul sayısının 23 Temmuz-17 Ağustos 2012 arasındaki öğrenci kaydına göre belirleneceğini belirtti.

Çocuklarını imam hatip ortaokuluna kaydettirmek isteyen velilerin ikametgahlarına en yakın imam hatip ortaokuluna başvurması gerektiği, birden fazla imam hatip ortaokulu bulunan yerlerde il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince okul kayıt bölgelerinin oluşturulacağı, bu bölgelerin oluşturulmasında, sınıf mevcutlarının ideal seviyede tutulması ve öğrencilerin ikametgahlarına en yakın okullara yerleştirilmesinin sağlanacağı vurgulandı. 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.