banner

Ataması yapılmayan öğretmenler 4 Ağustos'ta Ankara'da
TÜRKİYE ÖĞRETMENİNE SAHİP ÇIK’ KAMPANYASI ÇAĞRISIDIR

Ataması Yapılamayan Öğretmenler 4 Ağustos’ta Ankara’da büyük bir mitinge hazırlanıyor. Türkiye’nin dört bir tarafından binlerce kişinin katılması beklenen eylemde öğretmen adayları Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Adil Atama ve KPSS skandalı gibi konularda taleplerini dile getirecekler. Mitinge Redhack de Twitter üzerinden destek veriyor.

Ataması Yapılamayan Öğretmenler 4 Ağustos’ta Ankara’da

Güvenceli iş, koşulsuz atama, nitelikli eğitim, KPSS skandalı için 4 Ağustosta Ankara’ da ‘TÜRKİYE ÖĞRETMENİNE SAHİP ÇIK’ kampanyası mitinginde tüm sanatçılarımızın, öğretmenlerimizin ve halkımızın desteğini bekliyoruz.

‘TÜRKİYE ÖĞRETMENİNE SAHİP ÇIK’ KAMPANYASI ÇAĞRISIDIR

Gölgeleri altında huzurla yaşayabileceğimiz insanlar yetiştirilmeli bu topraklarda, tıpkı ağaçlar gibi. Katıksız masumiyet, sadece para kazanma amacıyla alakasız kişiler tarafından biçimlendirilmemeli; ustasının elinden çıkmalı, kendi doğasına en uygun şekilde. Ve ustalar umutsuzluğa, haksızlığa terk edildiğinde gölgelerin karanlığı giderek artacaktır... Aydınlık gölgeler için, ustalarımıza-öğretmenlerimize- sahip çıkalım!

Hayat bir bütündür - eğitim, sanat, estetik, politika-, parçalanamaz ve ayrıştırılamaz; parçalanıp ayrıştırılmaya başlandığı anda, toplum da ayrıştırılmaya, parçalanmaya, yozlaşmaya, ezilmeye mahkum hale gelir! Bunun bilincinde olanlar, özellikle toplumu düzenleyen ve değiştiren, bu çaba içerisinde olan öğretmenlere ve sanatçılara saldırıyorlar, özgür düşüncenin, toplumsal gerçekçi sanatın gelişmesini engellemek, böylece halkı kölece koşullarda daha kolay yönetmek istiyorlar! Karanlığın perdesini yırtıp atacak, aydınlık yarınların kurulmasının kıvılcımını yakacak olanlar ise yine ve her şeye rağmen sanatçılar, aydınlar, öğretmenlerdir! Karanlığa karşı bir ışık yakmak, haklı mücadelemizde sesimizi yükseltmek, sömürüye dur demek için siz ülkemizin aydın sanatçılarını meşru hak arayışımızda yanımızda, birlikte olmaya ve hep birlikte "Türkiye Öğretmenine Sahip Çık" demeye davet ediyoruz.

Güvenceli iş, koşulsuz atama, nitelikli eğitim için 4 Ağustosta Ankara’ da ‘TÜRKİYE ÖĞRETMENİNE SAHİP ÇIK’ kampanyası mitinginde tüm sanatçılarımızın, öğretmenlerimizin ve halkımızın desteğini bekliyoruz. Gelin hep birlikte, alanlarda olalım.

Bizlere destek vermek isteyenler : www.ayop.biz adresinden bizlere ulaşabilir.

Facebook etkinlik grubu:

http://www.facebook.com/groups/436110949766576/

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.