banner

Geri dönüşüm için okullarda 173 ton atık pil toplandı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği'nin atık pillerin geri dönüşüme kazandırılması kapsamında okullarda başlattığı eğitim çalışmaları meyvelerini vermeye başladı.

atık pilÜlke genelindeki okullarda bugüne kadar toplam 173 ton atık pil toplandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2012 yılının ilk altı ayında 51 eğitim konferansı düzenledi. Mersin ve Diyarbakır dışında 14 büyükşehir belediyesi, 40 il belediyesi ve 4 ilçe belediyesinde okul kampanyaları düzenledi. Bu eğitimlerde özellikle pillerin türleri ve kullanım yerleri, atık pilin oluşturduğu çevre kirliliği, atık pil toplama sistemi, atık pillerin geri dönüşüm yöntemleri ile Avrupa Birliği'ndeki uygulamaları anlatıldı. Çalışmalar sonucunda 173 ton atık pil toplandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ayrıca okul kampanyalarını, eğitim konferanslarını ödülle taçlandırdı. Düzenlenen yarışmalar sonucunda; birinci olan okullara masa tenisi masası, ikinci olan okullara satranç eğitim panosu ve satranç takımları, üçüncü olan okullara spor seti (futbol, voleybol, basketbol topu, kaleci eldiveni, antrenman yeleği) hediye edildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.