banner

YÖK baraj açıklaması yaptı
YÖK: LYS barajının düşürülmesini gerektirecek durum yok

YÖK'ten, üniversiteye giriş sınavlarında baraj puanının düşürülmesini gerektirecek bir durum olmadığı bildirildi.

Açıklama için tıklayın

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre barajı aşamayan öğrenci sayısındaki artış nedeniyle tartışılan ‘LYS barajının düşürülmesi’ konusunda açıklama yaptı. YÖK’ün internet sitesinde yapılan açıklamada, yapılan incelemeler sonucunda barajın düşürülmesine gerek olmadığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Üniversiteye giriş sınavlarının sonuçları açıklandıktan sonra baraj puanının düşürülmesi konusu etrafında bazı haberler ve  iddialar kamuoyuna yansımıştır. Konuya ilişkin kurulumuza intikal eden Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) 31 Temmuz 2012 tarih ve 24232 sayılı yazısının incelenmesi sonucu, baraj puanının düşürülmesini gerektirecek bir durum olmadığı kanaatine varılmıştır.”

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.