banner
banner
banner

Bakan Dinçer’den ‘etüt ve beslenme’ okulu açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, etüt ve beslenme uygulaması yapılan okulların sayısının artırılmasının ülke şartlarıyla örtüşmediğini belirtti.

Dinçer, MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel'in yazılı soru önergesine verdiği yanıtta, İstanbul'da bulunan, etüt ve beslenme yapılan 19 okulda 13 bin 366 öğrenciye eğitim verildiğini ifade etti.

Bu okulların statüsünde kanunla değişiklik yapıldığını belirten Dinçer, şöyle devam etti:

''Bu okullarda öğrenim gören mevcut öğrenciler, ilkokul ve ortaokul statüsünde mezun oluncaya kadar öğrenimlerine devam edeceklerdir. İsteyen veli çocuğunu istediği zaman evine en yakın okula nakil aldırabilecektir. Tüm öğrencilerimizin eğitim hakkından faydalanmaları için ikametlerine en yakın okullarda öğrenimlerine devam etmeleri amaçlanmaktadır.

Velilerimizden büyük çoğunluğunun çalıştığı bilinen bir gerçek olup bu tür okulların bir bölgede yoğunlaşması ve sayısının oldukça fazla olmasından hareketle bu tür okulların sayısının artırılması ülke şartlarıyla örtüşmemektedir.''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.