banner

ÖSYM: Edip, üç rakamla oynamış
LYS’de Türkiye 652’ncisi olan Adanalı Edip Şişman, 532.63577 puanla ilk tercihi olan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne girmeyi beklerken, “Bir yüksek öğretim programına yerleştirilemediniz” cevabı aldı.

edip sisman adnaÖSYM, bir süre sonra yaptığı açıklamada, sonuç belgesinin sahte olduğunu belirtti. Açıklamada, “Habere konu olan adayın Y-MF-3 puanı gerçekte 308.63577 iken, bu puan 532.63577 olarak verilmiştir. Ayrıca sahte belgede adayın Ağırlıklı Ortaöğretim Başarı Puanı (AOBP) eklenmemiş. Bu da sahteciliği açıkça göstermektedir” denildi.

Tek tercih yaptı ve tabii ki kazandı

Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) MF-1 ve MF-4 puan türlerinde Türkiye birincisi olan Abdullah Coşkun, tek tercihi olan Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü kazandı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.