banner

Anonymous, THY'nin internet sitesini çökertti
Türk Hava Yolları'nın internet sitesi, Anonymous'un Türkiye kolu tarafından, grev yaptıkları gerekçesiyle işten atılan THY çalışanlarına destek amacıyla, erişime kapatıldı.

thyTürk Hava Yolları'nın internet sitesi turkishairlines.com, Anonymous'un Türkiye kolu tarafından çökertildi. THY'nin internet sitesine girmek isteyen kullanıcılar, "The service is unavailable" uyarısıyla karşılaştılar. Hacker grubu, siteyi çökertmek suretiyle online bilet satışlarını baltalamak istediğini de vurguladı.

Grup, Twitter'daki sayfasında, şu açıklamaları yaptı:

- Turkishairlines.com  tarafımızca kapatıldı. Buna ek olarak havaalanındaki tüm sistemlerini birazdan devre dışı bırakacağız.

- THY mağduru çalışanlar işe alınmadığı sürece THY'e rahat nefes aldırmak istemiyoruz.

Türk Hava Yolları’nın resmi internet sitesi olan Turkishairlines.com geçtiğimiz Mayıs ayında yine hacklenmişti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.