banner

Çocukların okulda amuda kalkması yasaklanabilir mi?
Türkiye'de aylardır okula başlama yaşı tartışılırken, dünyanın engelişmiş ülkelerinden Avusturalya çocukların amuda kalkmasını ve takla atmasını tartışıyor.

TARTIŞMALI YASAK

Ülkenin en çok satan gazetesi olan The Daily Telegraph'ın manşetinde yer alan habere göre, Sydey'deki bir ilkokulda çocukların teneffüslerde amuda kalkması, takla atması ve benzeri akrobatik hareketleri yapması yasaklandı.

Avukat Mark O'Connor, bu yasağın çocukların yaşayacağı olası bir sakatlıkta, açılabilecek davalara karşı okulun kendisini garantiye almayı amaçladığını söyledi. Pek çok veli ise yasağın kaldırılması için kampanya düzenledi.

Mark O'Connor'a göre yasak kararını her okul kendi başına alıyor ancak, bu yönde resmi bir rapor yayınlanırsa okulların çoğu benzer uygulamalara gidebilir.(habertürk)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.