banner

Çocuğunu kreşe yollayana 30 lira
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, okul öncesi eğitimi teşvik etmek amacıyla çocuğunu kreşe yollayan ailelere 30 lira maddi destek kararı aldı. Uygulama, 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren hayata geçirilecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, okul öncesi eğitimi teşvik için yeni bir uygulama başlattı.

Alınan karara göre, okul öncesi eğitim için çocuğunu kreşe veya anaokuluna gönderen ailelere her bir çocuk için 30 lira maddi destek verilecek.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu aracılığıyla yapılacak olan ödeme ile kreş ve anaokulları için yapılacak harcamların ailelere getireceği yükün azaltılması hedefleniyor.

Teşvik sistemi 2012-2013 eğitim ve öğretim yılından itibaren uygulanacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.