banner

Kırtasiye malzemelerine sıkı takip
Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, okullar açılmadan giysi ve kırtasiye malzemelerine yönelik denetimleri sıklaştırdıklarını belirtti.

Kırtasiye malzemelerine sıkı takipBakan Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatandaşların gönül rahatlığı içinde okul alışverişlerini yapabileceklerini ifade ederek, ''Denetimlerdeki ilk izlenimlerimiz üreticilerimiz ve satıcılarımızda geçen yıla oranla ürün güvenliği konusundaki farkındalığın arttığı yönünde'' dedi.

Yazıcı, denetlenecek ürünleri seçerken direkt cilt ile temas eden ve küçük çocuklar tarafından yoğun olarak kullanılan ürünlere öncelik verdiklerini vurguladı.

Bu yıl ilk olarak çocuk giysilerine yönelik denetimler gerçekleştirdiklerini anlatan Yazıcı, 57 firmanın incelenen 2 bin 316 ürününden 201'ine düzeltme süresi verdiklerini belirtti.

Kırtasiye ve okul kıyafetleriyle ilgili 6 büyük ilde denetimlerin devam ettiğini ifade eden Yazıcı, bu denetimlerin sonuçlarını da çok yakında kamuoyu ile paylaşacaklarını kaydetti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.