banner

Mini mini birler velilere pahalıya mal olacak!
10 Eylül'de başlayacak ana okulları ile ilköğretim 1. sınıf öğrencileri için okul alışverişleri başladı. Okula yeni başlayacak bir ilköğretim okulu öğrencisi için geçen yıl en düşük yaklaşık 70 liraya tamamlanan giyim harcaması, bu yıl 80-100 TL'yi lirayı buluyor.

Okula yeni başlayacak çocukların aileleri için en önemli harcama kalemlerinden biri olan önlük ise 30 liradan satılıyor.

Okul ürünleri içinde en az artış bu yıl okul harcamalarının en büyük kalemlerinden biri olan etek ve pantolon da yaşanıyor. Geçen yıl 15 lira olan en düşük pantolon fiyatı bu yıl 17 liraya, 20 liradan satışa sunulan etek ise 22 liradan satılıyor. 

 En ucuz ürünler seçilerek yapılan kırtasiye alışverişinde ise okula yeni başlayacak bir öğrenci için toplam harcama tutarı 80 lirayı bulurken, pahalı ürünler seçilerek yapılan alışverişte bu rakam 250 liraya kadar çıkabiliyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.