banner

‘Seçmeli derslerin tarihi uzatılsın’
İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) Genel Başkanı Hüseyin Korkut, bu yıl ilk kez 5. ve 9. sınıflarda seçmeli ders olarak okutulacak olan Kur-an-ı Kerim ve Hz. Peygamber'in Hayatı derslerinin seçimi için belirlenen 12 Eylül tarihinin uzatılmasını istedi.

ÖNDER'den yapılan yazılı açıklamada Genel Başkan Korkut, yeni eğitim sezonunun yaklaşmasıyla bu sene ilk kez 5. ve 9. sınıflarda seçmeli ders olarak Kur-an-ı Kerim ve Hz. Peygamber'in Hayatı derslerinin okutulacak olmasının memnuniyet verici olduğunu, ancak öğrencilerin seçim yapması için verilen 12 Eylül tarihinin uzatılmasını istediklerini bildirdi.

Açıklamada imam hatip ortaokullarına kayıt aşamasında yaşanan belirsizlikler ve tereddütlerin, öğrenci ve velilerin kararsızlık yaşamasına neden olduğunu vurgulayan Korkut, planlamaların yapılamamasından dolayı önemli sayıda velinin imam hatip ortaokullarına kayıt yerine kendine en yakın ortaokulu çocuğunu kaydetmek zorunda kaldığını ifade etti.

Yaşanan dönüşümün modern eğitim tarihinde çok önemli bir kilometre taşı olduğunu ve bu süreçte bir takım sıkıntıların doğmasının olağan olduğunu belirten ÖNDER Genel Başkanı Korkut, ''28 Şubat sürecinin ürünü olan sekiz yıllık kesintisiz eğitim garabetinin ülkemizin refah ve kalkınması üzerinde yol açtığı hasar ve zararların telafisine de ciddi katkı sağlayacağını düşünüyorum. Ayrıca imam hatip ortaokullarına yoğun başvurular dikkate alınarak okullarda doğabilecek öğretmen açığının giderilmesinde öğretmenlik yapabilecek lisans mezunlarına fırsat tanınması yerinde olacaktır'' dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.