banner

MEB Seçmeli Ders Tanıtım Videoları
Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul 5. sınıf öğrencilerinin bu yıl seçecekleri dersler için internet sitesinde tanıtım videoları yayınladı.

Videoları izlemek için tıklayın

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokul 5. sınıf öğrencilerinin bu yıl seçecekleri dersler için internet sitesinde tanıtım videoları yayınladı.

Bakanlığın, ''www.meb.gov.tr'' adresli internet sitesinden, öğrenciler seçmeli derslerin tanıtım videolarını izleyerek seçim yapabilecek.

Ardından, belirledikleri dersleri okul müdürlüklerine dilekçeyle sunan öğrencilerden en az 10'unun aynı dersi seçmesi durumunda gruplar oluşturulacak.

Ortaokul 5. sınıflar için haftalık ders çizelgesinde Kur'an-ı Kerim, Hazreti Muhammet'in Hayatı, Temel Dini Bilgiler, Okuma Becerileri, Yazarlık ve Yazma Becerileri, Yaşayan Diller ve Lehçeler, Yabancı Dil, Bilim Uygulamaları, Matematik Uygulamaları, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım, Görsel Sanatlar, Müzik, Spor ve Fiziki Etkinlikler, Drama ile Zeka Oyunları seçmeli dersleri yer alıyor.

MEB'in internet sitesinde, Bakan Ömer Dinçer'in konuşmasına da yer verildi.

Dinçer, ''Bu videolar izlenip hangi dersin seçileceğine karar verildikten sonra bunun 10-12 Eylül 2012 tarihleri arasında okullarımıza bildirilmesi gerekiyor. Bu yıl seçilen bir ders bundan sonraki yıllar seçilmek zorunda değil. Ya da bu yıl seçilmeyen bir ders bundan sonraki yıllarda seçilebilir'' diye konuştu.

Ortaokullarda seçmeli dersler nasıl seçilecek?

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.