banner

Öğrenciler sınıfta veliler nöbette
Antalya'da okula başlayan minik öğrenciler ikinci günde sınıfta ve bahçede oyun oynarken aileleri ise okul önlerinde bekledi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), 2012-2013 eğitim öğretim yılında, okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerinin okula alışmalarını kolaylaştırmak amacıyla uygulamaya koyduğu ''uyum programı'' kapsamında okula başlayan minikler ikinci gününde sınıflarına ve arkadaşlarına alışmaya başladı. Yeni tanıştıkları arkadaşlarıyla oyunlar oynayan öğrencilere öğretmenleri de eşlik etti.

Çocuklar yeni ortama uyum sağlarken, aileleri ise okul önlerinde bekledi. Aileler, terleyen çocuklarının sık sık terlerini sildi, onlara su içirdi ve yemeklerini yedirdi.

Antalya Merkez İlköğretim Okulu'nda 1. sınıfa başlayan oğlunu bekleyen Havvana Karyağan, oğlunun okula alıştığını söyledi. Oğlunun kendisinin okuldan ayrılmasına izin vermediğini için okul çevresinde beklediğini belirten Karyağan, 1 hafta süreyle okul bahçesinde oğlunu bekleyeceğini dile getirdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.