banner

4+4+4'e polis coplu müdahale
Diyarbakır'dan Ankara'da yapılacak olan 4+4+4 eylemine katılmak isteyen öğretmenlere polis müdahale etti, 12 gözaltı...

Diyarbakır'dan Ankara'da yapılacak olan 4+4+4 eylemine katılmak isteyen öğretmenlere polis müdahale etti. Çıkan arbede aralarında Eğitim-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Kasım Birtek'in de bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır Eğitim Emekçileri Sendikası (EĞİTİM-SEN)üyeleri Ankara'da 15 Eylül'de yapılması planlanan 4+4+4 mitingine katılmak için otobüslerin kalkacağı Koşuyolu Parkı'na yürüdü. Merkez Yenişehir İlçesi Ekinciler Caddesi'nde basın açıklaması yapan grup kaldırımda oturma eylemi başlattı. Eğitimciler, "4+4+4 değil anadilde eğitim" sloganları atan eğitimcileri polis araçların ve yayaların geçişini engellemelerini isteyerek grubun dağılmasını yönünde uyardı. İkazlar sonuç vermemesi üzerine çevik kuvvet ekipleri gözaltı yaptı. Eğitimcilerin direnmesi üzerine arbede yaşandı. Polisin biber gazı kullandığı olay sonrası kadın öğretmenler mağazalara sığındı. Aralarında Eğitim Sen Diyarbakır Şube Başkanı Kasım Birtek'inde aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına aldı.

fotoğraflar

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.