banner

'Bir senaryo yazdım yerin dibine battım'
Oxford Üniversitesi'nden burslu eğitim kazandığını; ancak davet belgesinin annesi tarafından tandırda yakıldığını söyleyerek Türkiye'nin gündemine giren Mardin'li Şeyhmus Kino, şimdi zor günler geçiriyor. Sözlerinin gerçek dışı olduğunun ortaya çıkması üzerine ailesi dahil herkes tarafından kınanan Kino, yaptığından büyük pişmanlık duyuyor.

Haberlere konu olan senaryoyu iki yıldan beri tasarladığını ileri süren Şeyhmus Kino, üniversiteye gidemediği için çevresinden sürekli baskı gördüğünü, dikkat çekmek için böyle bir senaryoya başvurduğunu belirtiyor. Ailesinin sürekli 'neden okumuyorsun" diye kendisine tepki gösterdiğini kaydeden Kino, "Sürekli baskı altındaydım. Onun için bir senaryo hazırladım. Belki beni üniversiteye alırlar diye bu işe kalkıştım. Ama hayatımın en büyük hatasını yaptım. Pişman oldum. Herkesten özür diliyorum. Tek amacım üniversiteye gitmek ve iyi bir grafiker olmak." dedi.

RESİMLER GERÇEK DEĞİL, İMİTASYON

Oxford Üniversitesi'nden burs teklifi aldığı ve resim yarışmasında büyük ödül kazandığı şeklindeki sözlerinin gerçek dışı bir senaryo olduğunu itiraf eden Şeyhmus Kino, basına gösterdiği resimlerin de imitasyon (taklit) olduğunu dile getirdi. Kino, "Başka sanatçıların resimlerini yapıyorum. Ama ben çiziyorum. Kimsenin tablolarını çalmıyorum. Her şey taklitten ibarettir. Kendimi geliştirmek için böyle çalışma yaptım." açıklamasında bulundu.

Söylediklerinin yalan olduğunun ortaya çıkmasının ardından bulanıma girdiğini ifade eden Kino, Kızıltepe Devlet Hastanesi'nde psikolojik tedavi gördüğünü dile getirdi.(milliyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.