banner

1434 öğrenciye imam hatip şoku!
İsmailağa Cemaati’nin İstanbul Beykoz-Çavuşbaşı’nda din eğitimi için yaptırdığı ve 12 yıl önce devlet tarafından el konulan binada 6 yıldır eğitim veren Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi’nin (ÇPL) binayı boşaltarak ek binaya geçmesi istendi.

Okula yazı gönderen Milli Eğitim Bakanlığı ve Beykoz Kaymakamlığı, okul yönetiminin 43 derslikli binayı acilen boşaltması talimatı verdi. Yazıda, henüz suyu ve elektriği bile bağlanmayan ek binaya geçmeleri istenerek, yeni okullara müdür ataması yapıldığı da hatırlatıldı.

Okulda 1434 öğrenci olduğunu ve mevcut binaya zaten sığmadıklarını belirten lise yönetimi ve bazı veliler ise İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile Beykoz Kaymakamlığı’na başvurarak kararın durdurulmasını istedi.

Bu arada okulun öğrencisiz kalmaması için çok programlı lise içerisindeki anaokulunun tahsisi emredildi. Anaokulu tahsis edilmesiyle 140 öğrenci kaydı alındı. İmam hatip okulları yasal olarak kurulduğunda, bu çocukların kampustaki okula nakledilmesi planlandı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.