banner

Validen doktorlara öğretmenlere rapor vermeyin uyarısı
Ardahan Valisi: Öğretmene hatır için rapor vermeyin

Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, yeni eğitim yılı başlarken doktorlardan, öğretmenlere rapor verirken hassas olmalarını istedi.

İstanbul’un Güngören İlçesi Kaymakamı iken son kararname ile Ardahan’a atanan Vali Seyfettin Azizoğlu, eğitim öğretim açısından son sıralarda yer alan Ardahan’ın başarı çıtasını yükseltmek için kaymakam, okul müdürleri ve öğretmenlerle biraraya geldi. Vali Azizoğlu son olarak hekimlerle toplantı düzenledi. Daha sonra doktor ve sağlık çalışanları ile devlet hastanesi konferans salonunda bir toplantı yapan Vali Azizoğlu, öğretmenlere rapor yazarken hassas olmalarını önerdi.

Ardahan Valisi Seyfettin AzizoğluMilli Eğitim Müdürü Fikret Eteker’in de hazır bulunduğu toplantıda Vali Seyfettin Azizoğlu, şunları söyledi: “Biliyoruz ki sizler elinizden geleni yapıyorsunuz. Tıbbın gereğini yaptığınızı da biliyoruz. Ancak kesinlikle hatırla bir iş yapmayalım. Belki kalpleri kıracaksınız, belki öğretmenleri üzeceksiniz ama sizler görevinizin, tıbbın gereğini yapın. Biliyoruz ki öğretmenlerimizin yüzde 99’u çok fedakar çalışıyor, ama bazı arkadaşlarımız suistimal edebilir. Sizler sayesinde bu suistimalin önüne geçebiliriz. Rapor gerçekten hasta olan ve iş göremeyecek durumda olanlara verilmelidir. Hasta olmayana hatır için rapor vermeyiniz. Bu konuda hiç kimse size baskı yapamaz. Sizleri zorlayan baskı yapanlar hakkında da bizler yasal işlem yapacağız. Bu konuda rahat olun. Gereksiz verilen raporlar öğrencilerin, eğitiminin engellenmesine aracı olur.”

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.