banner

Arılar okulu bastı: 12 öğrenci hastanelik
Yaramaz öğrenci kovana çomak soktu, arılar okulda 12 çocuğu hastanelik etti

Sakarya'nın Ferizli ilçesi Gölkent beldesinde bir öğrencinin okul yakınındaki kovana çomak sokması üzerine, okulu basan arılar 12 öğrenciyi hastanelik etti.

Gölkent İlköğretim Okulu'nda bir öğrenci teneffüste bahçedeki arı kovanına çomak soktu. Kovandan çıkan yüzlerce arı, öğrencilere saldırdı. Öğrenciler arılardan kurtulmak için okula girdi. Öğrencilerin peşinden okula giren kızgın arılar, sınıflara saklanan öğrencilere saldırdı. Arıların sokması sonucu 12 öğrenci yaralandı.Yaralı öğrenciler, öğretmenleri tarafından Gölkent Aile Sağlığı Merkezi'ne götürüldü. Öğrencilerden Furkan Yanalıoğlu, Gökçe Oktar, Mertcan Mavi, Berkay Ark, Alpay Saatçi, Caner Ergin ve Batuhan Ark ambulansla Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne sevk edildi. Serum takılarak bir süre müşahade altında tutulan öğrenciler taburcu edildi.

Hastanede tedavi edilen üçüncü sınıf öğrencisi Furkan Yanalıoğlu, arıların bahçede oyun oynadıkları sırada kendilerine saldırdığını belirterek; "Bir arkadaşım arı kovanına çomak sokmuş. O yüzden okulun her yerini arılar sardı. Bir arkadaşımın peşine takıldılar, içeri girdiler. Kimse dışarı çıkamadı. Sınıfların içine dahi girdiler. 'Herkes çok korktu'" diye konuştu. Okulun 6. sınıf öğrencisi Gökçe Oktar da bir arkadaşının arı kovanına çomak sokması nedeniyle arıların saldırısına uğradıklarını kaydederek; "Bir tane çocuk sopayı arı kovanına soktu. Ondan sonra okulun her yanını sardılar. Elimi kulağımı hep arık soktu." dedi.(zaman)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.