banner

Okul müdürüne veli dayağı
Antalya'da bir ilköğretim okulunun müdür yardımcısının, öğrenci velisi tarafından darp edildiği iddia edildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İsmail Hakkı Savaş İlköğretim Okulu'na, bu yıl okula başlayan çocuğunun sınıf değişikliği için görüşmeye giden F.B, okulun müdür yardımcısı Hasan Çelen (48) ile görüşmek istedi. İşlerinin o anda yoğun olduğunu belirten Çelen'in kendisiyle daha sonra görüşebileceğini söylemesi üzerine F.B. okuldan ayrıldı.

Öğleden sonra F.B'nin inşaat işçisi olarak çalışan eşi R.B. (35) okula geldi. Bina içinde Hasan Çelen'e yumruk atan R.B, okuldaki diğer öğretmenler tarafından uzaklaştırıldı. Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Çelen'in burnunun kırıldığı tespit edildi. Çelen, ameliyat edildi. R.B. ise polis tarafından gözaltına alındı.

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Çelen'i hastanede ziyaret ederek, Çelen ve ailesine ''geçmiş olsun'' dileğinde bulundu. Vali Altıparmak, eğitim öğretim yılının ilk günlerinde böyle bir olayın yaşanmasından üzüntü duyduğunu dile getirdi.

Öğretmenlerin moral motivasyona ihtiyaç duyduğunu belirten Altıparmak, ''Bunlar asla tasvip etmediğimiz olaylar. Ancak yaşam devam ettiği sürece bu tür hadiselerle karşılaşacağız. Polisimiz bu tür olaylar olmasın diye var'' dedi.

Altıparmak, öğretmenleri rahatlatacak tedbirleri almaya çalıştıklarını anlattı. Velilerden kendilerine gelecek şikayetleri iyi değerlendirmesini isteyen Altıparmak, ''Öğretmenler bizim geleceğimizi şekillendiriyorlar. Dolayısıyla dikkatli olmamız lazım'' diye konuştu.

Yaşadığı olayı, ''İş kazası'' diye nitelendiren Hasan Çelen de karşılıklı konuşabilmeleri halinde böyle bir sorunun yaşanmayacağını ifade etti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.