banner

Genelkurmay’dan İmam Hatip açıklaması
Genelkurmay: 'İmam Hatip'e itiraz yetkimiz yok

İmam Hatip mezunlarına harp okullarına gitme hakkı tanıyan düzenlemeyle ilgili Genelkurmay başkanlığı'ndan açıklama yapıldı

TSK açıklamasında Milli Savunma Bakanlığı’nın TBMM Dilekçe Komisyonu’na cevap verdiği belirtilirken “Meclis raporuna itiraz etmeye yetkimiz yok” denildi.

TSK ’nın konu ile ilgili açıklaması şöyle:

Bazı basın yayın organlarında, TBMM Dilekçe Komisyonu tarafından, Askerî Okullardaki uygulamalara yönelik olarak hazırlanan Harp Okulu Raporu ile ilgili 13 numaralı karara, Genelkurmay Başkanlığınca itiraz edilmediği yönünde haberler yer almıştır.

Bahse konu haber gerçeği yansıtmamaktadır. Çünkü, TBMM İç Tüzüğü hükümlerine göre, TBMM Dilekçe Komisyonu tarafından hazırlanan raporlara Genelkurmay Başkanlığının itiraz yetkisi düzenlenmemiştir.

TBMM Dilekçe Komisyonunun konu ile ilgili kesinleşen kararına, Millî Savunma Bakanlığınca cevap verildiği öğrenilmiştir.(hürriyet)

İmam hatip raconu

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.