banner

DES: Anayasa Mahkemesi’nin 4+4+4 kararı çok isabetli
Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Anayasa Mahkemesi'nin çok isabetli bir karar verdiğini belirtti.

Avcı, yaptığı yazılı açıklamada, Anayasa Mahkemesi'nin CHP'nin 4+4+4 eğitim yasasının iptaliyle ilgili başvurusunu reddeden kararını Türk eğitim sisteminin geleceği adına takdirle karşıladıklarını bildirdi.

Anayasa Mahkemesi'nin çok isabetli bir karar verdiğini vurgulayan Avcı, aksi halde çocuk ve gençlerin eskimiş, tek tipçi, çağdaş dünyada karşılığı olmayan, antidemokratik ve dayatmacı eğitim sistemine mecbur ve mahkum kalacağını ifade etti.

Sistemin, geçiş sürecinden kaynaklanan birtakım hata ve eksikliklere rağmen zamanla birçok yeni uygulamaları, çağdaş ve bilimsel yenilikleri beraberinde getireceğini belirten Avcı, çocukların daha iyi bir eğitim göreceğine işaret etti.

Fatih Projesi ile eğitimde eşitlik ve kalitenin de sağlanacağını vurgulayan Avcı, Milli Eğitim Bakanlığı'nca yapılan reform ve yenilik çalışmalarının uzun vadede çocukların ve Türk insanının daha eğitimli, üretken, yaratıcı, sorun çözmede daha yetkin ve donanımlı olmasını sağlayacağını kaydetti.

Avcı, eğitim reformlarının başarıya ulaşılması için öğretmen ve eğitim çalışanlarının ekonomik sorunlarının çözülmesi, özlük ve demokratik haklarının hızla AB standartlarına çıkarılması gerektiğini de belirtti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.