banner

Liseyi bitirdikten 20 yıl sonra KPSS'ye girdi
Adana'da liseyi 20 yıl önce bitiren 4 çocuk annesi bir kadın KPSS'ye girerek ter döktü.

adana kpssAdana'da İsmet İnönü İlköğretim Okulu'na kızı Rüveyda (5) ve eşi Ferhat Ademoğlu (45) ile gelen Döndü Ademoğlu (41) liseyi bitirdikten 20 yıl sonra KPSS 'ye girmek için başvurduğunu söyledi. Maddi olarak ihtiyacı olmadığını ancak kendisini denemek ve memur olmak için sınava girdiğini belirten Ademoğlu, "Bir yerlere gelmek için yaşın önemi yok. Ben 20 yıl sonra şansımı denemek istedim. Çocuğumla sınava girmek için buraya geldim" dedi.

Fatma Batur isimli 5 aylık hamile bir kadın ise Nida Batur isimli 4 yaşındaki kızı ve eşi Kenan Batur ile birlikte sınavın yapılacağı okula geldi. Liseyi bitirdikten sonra 3 kez KPSS Önlisans 'a girdiğini ancak bir yere yerleşemediğini anlatan Batur, memur olmak için yine şansını deneyeceğini söyledi. Batur, "Eşim özel sektörde çalışıyor. Benim de çalışmam ev ekonomisine katkı için çok iyi olacak. Bakalım şansımızı deneyeceğiz" diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.