banner

66 aylık öğrenciye öldüresiye dayak
Yaşanan olayı dün Kanal D Haber ekranlara getirdi. Birinci sınıf öğrencisi, üst sınıflardaki bir çocuk tarafından dövüldü.                                                 

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Olay iddiaya göre şöyle gelişti; Bayrampaşa Murat Mahallesi'nde bulunan Mustafa Itri İlköğretim Okulu'nda iki hafta önce 1. sınıfa başlayan 66 aylık (beş buçuk yaşındaki) Eren B. geçtiğimiz gün aynı okulun 3. sınıfında eğitim gören bir kız öğrenci tarafından dövüldü. Anne Dilek B., çocuğunu okuldan almak için saat 16.00'da okula gidince oğlunun yüzündeki morlukları fark etti.

Anne hemen okul yöneticileri ile görüştü. İddiaya göre okul yöneticisinin anneye, "Çocuğu gördüm, bir şey yoktu" demesi üzerine anne Dilek B. durumu eşi Kader B.'ye bildirdi. Baba Kader B. çocuğu ile birlikte İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Acil bölümüne gitti. Eren B'ye burada pansuman yapıldı. Baba Kader B. daha sonra Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği'ne giderek şikayetçi oldu. 66 aylık küçük Eren ise, bir kız öğrencinin kendisini kucağına alarak tuvalete götürdüğünü belirterek, "Kız beni kucağında kızlar tuvaletine götürdükten sonra soyundurdu. Üstüme su atarak beni yıkadı. Bazı yaşadıklarımı da unuttum yaşadığım olay beni çok üzdü" dedi.

Çocuğumu çırılçıplak tuvaletten çıkarıyorlardı

Anne Dilek B. küçük Eren'i okuldan almak için bir saat erken gittiğini belirterek, "Okula gittiğimde oğlum, öğretmenler ve diğer velilerle birlikteydi. Çocuğumu saçları ıslak, üstü başı perişan bir vaziyette buldum. Ağlamaklı olarak orada bulunanlara yaşadığı olayı anlatıyordu. Okulun içindeki kamera kayıtlarını gördüğüm zaman şok oldum.

Bir kız öğrenci oğlumu kucağında kızlar tuvaletine sokuyordu. Aradan 15 dakika geçtikten sonra tuvaletten okulda görevli birisi veya bir veli çocuğumu bularak çırılçıplak dışarı çıkarıyor ve giydiriyorlardı. Çocuğum içeride çok kötü şeyler yaşamış, yüzünün sol tarafı mosmor vaziyette, sırtı, bacağı ve kafasının iki tarafında şişlikler vardı. Eşimi arayarak durumu bildirdim. Çocuğum tuvalette gördüğü işkenceden dolayı yıkılmış vaziyette. Zaten 5.5 yaşında bu olayı nasıl atlatır, bunun hesabını kim verir onu da bilemiyorum" diye konuştu.  

Olayın üstünden 3 saat geçmiş kimse bize haber vermedi

Baba Kader B. yaşadıkları olayın çok kötü olduğunu belirterek, "Çocuğumun ne duruma geldiğini ve ne yapıldığını bilmiyoruz. Ne şekilde bir vahşetin içerisinde olduğunu da bilmiyoruz. Okul yöneticileri bir kız öğrencinin bu olayı yaptığını söylüyor. 3. sınıfa giden 9 yaşındaki bir kız çocuğu böyle bir vahşeti yapamaz. Yaptıysa da ne maksatlı yaptığını, amacını bilmiyoruz. Eren'in bize anlattığı kızın onu kızlar tuvaletine sokup, ıslattığını, soyduğunu ve dövdüğünü söylüyor. Dövmesi görüntülerde gözüküyor, niçin dövdüğünü  bilmiyoruz.

Okul yöneticileri bize haber vermedi, bize haber vermesi gerekirken önce kendileri çözmeye çalışıyorlar. Eşim okula bir saat erken gidince olayın tam üstüne gelmiş. Eşim okula gitmeseydi olay nereye gidecekti bilemiyorum. Olayın üstünden 3 saat geçtikten sonra çocuğumu hala orada bekletiyorlardı, doktora götürmemişlerdi. Okul müdürü, 'Çocuğu gördüm bir şeyi yoktu' diyor. Gerekli tüm işlemleri yaptık suçluların tespit edilip cezalandırılması konusunda da şikayetçi olduk" diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.