banner
banner

Veliler dikkat! İçinde ayakkabı, okul kıyafeti de var
6 bin ürün güvensiz bulundu

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, geçen yıl kırtasiye ürünlerine yönelik denetimlerde yüzde 53 oranında tespit edilen aykırılığın bu yıl yüzde 24'e gerilediğini ve 6 bin ürün güvensiz bulunduğunu belirtti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, ''Güvensiz ürün oranının geçen yıla göre yarı yarıya düşmüş olmasında, bakanlık olarak kararlı bir şekilde konunun takipçisi olmamız, ara vermeksizin denetimlerimizi sürdürmemiz ve sektör temsilcileri ile geliştirdiğimiz olumlu diyaloğun rolü büyüktür'' dedi.

6 bin ürün güvensiz bulundu

Hayati Yazıcı, bu yıl okul kıyafetleri, ayakkabılar ve kırtasiye malzemeleriyle ilgili olarak yapılan piyasa gözetimi ve denetimleri sonucunda, 50'ye yakın ithalatçı–satıcı nezdinde 25 binin üzerinde ürünün denetlendiğini, bu ürünlerden yaklaşık 6 bininin güvensiz bulunduğunu söyledi.

Okul kıyafeti ve ayakkabılar

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, okul kıyafetleri ve ayakkabılar konusunda İstanbul, Kayseri, Malatya, Samsun, Bursa, İzmir ve Şanlıurfa'da denetimler yapıldığını, 80 farklı marka ve modelden numuneler alındığını, alınan numunelerin tamamının azo boyar madde testlerinden geçtiğini ve güvenli bulunduğunu bildirdi.

İlgili haberler için tıklayın

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.