banner

Sevilay Öğretmen’in bıçaklanmasının yankıları sürüyor
İzmir Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, Karabağlar'da öğrencisi tarafından öldürülen öğretmenin okulunda, öğretmenlerin ve öğrencilerin yaşadıkları travmayı atlatmaları için çalışmaların sürdürüğünü bildirdi.

Bardakcı, AA muhabirine, fen bilgisi öğretmeni Sevilay Durukan'ın, 8. sınıf öğrencisi H.K tarafından bıçaklandığı Eskiizmir semtindeki Nazire Merzeci Ortaokulu'nda normalleşme sürecine girmek için çeşitli çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Yaşanan travmanın etkisini bir an önce atlatmak istediklerini kaydeden Bardakcı, ''Okuldaki öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin yaşadıkları travmayı atlatması için çalışmalar devam ediyor. Bir an önce öğretmenlerimiz normal çalışma şartlarına, öğrencilerimizin de normal okul düzenine dönmesini arzuluyoruz. İnşallah bu travmanın etkisini en kısa zamanada atlatacaklar'' diye konuştu.

Karabağlar Eskiizmir semtindeki Nazire Merzeci Ortaokulu'nda 8. sınıf öğrencisi H.K (14), tartıştığı fen bilgisi öğretmeni Rabia Sevilay Durukan'ı (40),derste bıçaklamış, ağır yaralanan Durukan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş, saldırıyı gerçekleştiren öğrenci tutuklanmıştı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.