banner

MEB anne ve babaları da eğitiyor
Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nce, ailelere ''annelik ve babalık'' becerilerinin geliştirilmesi amacıyla verilen eğitimlerden bu yılın ilk yarısında 43 bin 250 kişi yararlandı.

meb aileEğitimlerin bin 700 eğiticiyle halk eğitim merkezlerinde ücretsiz olarak verildiğine işaret eden Biçerli, ilerleyen dönemlerde ''Okullar Hayat Olsun Projesi'' kapsamında da bu eğitimlerin verileceğini belirti.

Eğitimlerde, anne ve babalara kadın olmak, güvenli annelik, demokratik ilişki empati, sağlıklı cinsel yaşam, babanın rolü, çocuk hakları, ihmal ve istismarı konularında dersler veriliyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.