banner

Dinçer: Öğretmenle ulusal düzeyde de sorunlarımız var
Milli Eğitim Bakanı Dinçer; öğretmenle ilgili olarak genel, ulusal düzeyde sorunlarımızın olduğunu söyledi.

omer dinçerMilli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ''Öğretmenle ilgili olarak bizim genelde, ulusal düzeyde de sorunlarımız var'' dedi.

Dinçer, kaymakamlar, belediye başkanları, il ve milli eğitim müdürleriyle DSİ Sosyal Tesisleri'nde basına kapalı düzenlenen toplantının ardından yaptığı açıklamada, Balıkesir'in eğitimle ilgili altyapısını gözden geçirdiklerini söyledi. Sorunlar üzerine çözüm önerilerini tartıştıklarını ifade eden Dinçer, Balıkesir'in, yaşanan küçük sıkıntılara rağmen Türkiye'de diğer illerle karşılaştırıldığında, eğitim altyapısıyla övünülecek konumda bulunduğunu vurguladı.

"Öğretmen açığı sorununu çözeceğiz"

Balıkesir'in, genel değerlendirme yapıldığında, derslik başına ve öğretmen başına düşen öğrenci sayısı itibarıyla Türkiye ortalamasının altında bulunduğunu dile getiren Dinçer, şunları kaydetti:

''Bu açıdan bakıldığında küçük katkılarla fiziki altyapıyı tamamlama şansımız var. Ancak, Balıkesir'in ulusal düzeydeki başarısını artıracak türden, eğitimin niteliğini geliştirmek üzere de ek çalışma yapmamız gerekiyor. Yapılacakları tartıştık, görev dağılımını da yaptık, çok başarılı toplantı oldu. Ayrıca Dursunbey ve birkaç ilçemizde öğretmen açığı görünüyor. Bu sorunu da çözüyoruz. Öğretmenlerimiz eğitimlere başlıyor. Öğretmenle ilgili olarak bizim genelde, ulusal düzeyde de sorunlarımız var. Ama yine de Balıkesir, norm kadrolara bakıldığında birçok ilden iyi konumda bulunuyor.''

(ensonhaber)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.