banner

Akçakale’de okullar bugün de kapalı
Suriye’den atılan top mermilerinin düşmesi nedeniyle 3 haftadır eğitimin aksadığı Akçakale ilçesinde eğitim ve öğretime bugün de başlanamadı. Sabah saatlerinde okula giden öğrenciler, kapıdan geri döndü.

Akçakale’de okullar bugün de kapalıTel Abyad ilçesinin kontrolünü büyük ölçüde elinde bulunduran Suriyeli muhalifler ile Esad’a bağlı birlikler arasında aralıklarla devam eden çatışmalar sırasında top mermilerinin isabet ettiği Akçakale'de okullarda eğitime ara verilmişti.

Milli eğitim yetkililerinden alınan bilgiye göre, geçen hafta yapılan toplantının ardından, okulların bu hafta açılmasının kararlaştırıldığı, ancak geçtiğimiz günlerde bölgeye top mermilerinin düşmesi nedeniyle bugün de ders başı yapılamadı.

İlçede merkezi anons sistemiyle okulların bugün de kapalı olduğu duyuruldu.

Sabah saatlerinde okullara giden öğrenciler, görevliler tarafından evlerine geri gönderildi.Süleymanşah İlköğretim Okulu öğrencisi Özlem Üssü Kara, yaşanan olayların bir an önce bitmesini beklediklerini dile getirerek, okulların açılmasını istedi.

Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencisi Dilek Kaymaz da öğretmenleriyle sadece okulun ilk gününde tanıştıklarını ancak daha sonra bir daha görüşemediklerini söyledi.

(ntv)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.