banner

Seçilme yaşının 18’e indirilmesi teklifi Meclis’e sunulacak
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, seçilme yaşını 18'e düşüren, er ve erbaşların ile askeri öğrencilerin oy kullanmasına imkan sağlayan anayasa değişikliği teklifinin bu hafta Meclis'e gelebileceğini belirtti.

Bozdağ, TBMM'de gazetecilerin sorusu üzerine, grup başkanvekillerinin değişiklik üzerinde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Telifin bu hafta TBMM'ye gelebileceğini ifade eden Bozdağ, ''CHP ve MHP ile dün görüşüldü. Arkadaşlarımız bu çerçevede çalışmalarını yürütüyor'' dedi.

Bozdağ, bazı eleştirilerin olduğunun anımsatılması üzerine, şunları kaydetti:

''Seçme mi seçilme mi çok önemli- Bir kişiye 'siz ülkenin Cumhurbaşkanını, Başbakanını, milletvekilini, belediye başkanını seçebilirsin' deyip 'sen kendin seçilemezsin' demek çok büyük yanlışlık olur. Esas olan seçilmek değil seçme kararı vermektir. 18 yaşını dolduran vatandaş seçme kararı veriyorsa seçilme kararı da verebilir.''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.