banner

İlköğretimde çizgi filmle İngilizce eğitimi
İlköğretim İngilizce dersleri için gramer ağırlıklı eğitim yerine konuşmaya ağırlık verecek yeni bir müfredat hazırlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ile eğitim alanında işbirliğine yönelik bir protokol imzalayan TÜBİTAK, İngilizce eğitimi üzerine kapsamlı bir çalışma yapıyor. Kurum tarafından İngilizce dersleri için tamamen yeni bir sistem geliştiriliyor. Bu bağlamda İlköğretim İngilizce dersleri için gramer ağırlıklı eğitim yerine konuşmaya ağırlık verecek yeni bir müfredat hazırlanıyor. Çalışma kapsamında ilgi gören çizgi filmlerin İngilizce'ye çevrilmesi de planlanıyor.

Böylelikle gramere dayalı öğretim tarihe karışıyor. Yerine daha güncel konularla yabancı dil eğitimi işlevli bir hale geliyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.