banner

Molotofkokteyli tarifi çocuk dergisine girdi
Tunus'ta molotofkokteyli tarifi veren popüler bir çocuk dergisi hakkında dava açılıyor.

tunuslu_ogrenciler.jpgMolotofkokteyli tarifini yayınlayan Qaws Quzah (Gökkuşağı) dergisi 5 ile 15 yaş arasındaki çocuklara hitap ediyor.

Tunus Kadın ve Aile Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada yazının "çocuklarda terörist düşünceler ve şiddeti teşvik ettiği" kaydedildi.

Dergi yazıyı "Bilgi Köşesi" başlıklı sütununda yayınlamıştı

Yazıda "Molotofkokteyli yapılması ve atılması kolay olduğundan ayaklanmalar ve sabotajlarda sık sık kullanılan ev yapımı bir silahtır" deniyor.

Molotofkokteylinin tarihi ve kullanılışına dair bilgiler dergideki köşede, yanan bir şişe fotoğrafıyla da görüntülenmiş.

Bakanlık yetkilileri derginin şiddet ve terör olaylarında molotofkokteyli kullanmaya teşvik etmek suretiyle, çocukların hayatlarını tehlikeye attığını öne sürüyor.

Yetkililer savcılığa derginin yayıncısı ve sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdiler.

Tunus'ta yaşanan son toplumsal ayaklanma Devlet Başkanı Ben Ali'nin istifasıyla yatışmıştı.

Ancak ekonominin bir türlü iyileşmediği ve radikal İslamcı hareketlerin yeniden güçlendiği ülkenin özellikle bazı bölgelerinde hala sıkça molotof kokteyllerinin de kullanıldığı şiddet olayları yaşanıyor.

(bbctürkçe)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.