banner

Kuran dersi kararını askeri kurumlar verecek
Dinçer, ''Temel dini bilgilerle ilgili dersler askeri liselerde de olsun diye düşünülüyor; ama onun kararını verecek olanlar askeri kurumların temsilcileri olacak'' dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Akçakale'deki temasları kapsamında ziyaret ettiği Süleyman Şah İlköğretim Okulu çıkışında, askeri liselerdeki müfredata ilişkin soru üzerine şöyle konuştu:

''Çalışma yapılıyor ama bu çalışmayı tek başına Milli Eğitim Bakanlığı yapmıyor. İlgili kurumlarımız askeri liselerin veya askeri okulların ve Genelkurmay Başkanlığı'nın konuyla ilgili birimlerinin bizim Talim Terbiye Kurulu'yla çalıştığı ve istişare ettiği doğru. Çünkü biliyorsunuz bir kanun çıkardık ve kanunda askeri veya sivil olmak üzere bir ayrım yapılmaksızın bir düzenleme yapıldı.

Orada temel dini bilgilerle ilgili dersler, seçimlik uygulamalar askeri liselerde de olsun diye düşünülüyor ama onun kararını verecek olanlar askeri kurumların temsilcileri olacaklar ve biz onların hazırladıkları çalışmaları Talim Terbiye Kurulu'nda onay sürecinden geçireceğiz. Bu sebeple o kurumların hangi seçimlik dersleri tercih edeceklerini ne tür yeni dersler koyacaklarına dair bizim kendimizin empoze edeceği bir durum yok. Onların vereceği karara saygı duyacağız.''

Cumartesi ders var

Akçakale'de 3 haftaya yakın bir süredir eğitimin aksadığını belirten Dinçer, yapılamayan dersleri telafi etmek için de dönem sonuna kadar cumartesi günleri eğitim yapmaya karar verdiklerini aktardı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.