banner

‘Pat pat’la taşımalı eğitim
Mersin'in Erdemli ilçesinde,7 kilometre uzaklıktaki Ağlıca Mahallesinde yaşayan 63 öğrencinin, beldedeki Esenpınar İlköğretim Okuluna gidebilmek için ulaşım sıkıntısı yaşadığı belirtildi.

Okullar açıldığından beri velilerin çocuklarını okula götürmek için tarım makineleri, traktör, motosiklet ve otomobillerini kullandıklarını anlatan Ağlıca Mahallesi Muhtarı Ahmet Dağ,, ''Her gün çocuklarımız ölüm tehlikesi altında okula gidiyorlar. Bizim isteğimiz mahallemize bir servis verilip çocuklarımızın okula götürülmesi. Biz çocuklarımızı okutmak istiyoruz ancak çocuklarımızın önünde servis problemi var'' dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ise söz konusu mahallede bulunan 63 öğrencinin taşımalı eğitimi için Ağustos ayının ilk haftasından itibaren 5 defa ihale açtıklarını ancak, herhangi bir servis sahibinin şartlara uygun şekilde ihaleye girmediğini söyledi. Metin, servis sorununun çözülmesi için çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.