banner

Hayrünnisa Gül, yeterince kitap okunmamasını eleştirdi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, kitap okuma konusunda hedeflenen noktadan henüz uzak olduğumuzu söyledi.

Hayrünnisa Gül, yeterince kitap okunmamasını eleştirdiCumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün himayelerinde düzenlenen ''Konuşan Kitap Şenliği''nin beşincisi İzmir'de gerçekleştirildi.

Hayrünnisa Gül'ün katılımıyla Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe, çok sayıda yazar ve gazeteci katıldı.

Gül, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, dünyada en büyük gelişmişlik göstergeleri arasında okuma oranlarının olduğunu, ancak Türkiye'deki oranların istenen noktada olmadığını kaydetti.

Hayrünnisa Gül, ''Kitap okuma konusunda hedeflenen noktadan henüz uzağız, ama kaydedilen tüm ilerlemeler, geleceğe dair ümitlerimizi güçlendiriyor'' ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.