banner

Bu yıl eğitime ayrılan bütçe açıklandı
Türkiye, 2012 yılında eğitime ayırdığı bütçeyi önemli bir oranda artırdı. Eğitime 2012 yılı için 39 milyar lira ayrıldı.

omer dincer 5Ülkemizde eğitime büyük önem veriliyor. Okullaşma oranının yüzde 100'e çıkarılması, öğrencilerimizin daha iyi eğitim alması gibi amaçlarla eğitime ayrılan bütçe miktarı her geçen dönem artırılıyor. Bu çerçevede eğitime 10 yıl önce 7,5 milyar lira bütçe ayrılırken, bu miktar 2012'de 39 milyar liraya çıkarıldı.

Bunların yanında 3,5 milyon üniversite öğrencisinin harçları kaldırıldı. Böylelikle hem öğrenciler hem aileleri büyük bir yükten kurtuldu. Öğrencilere sunulan krediler de 45 liradan 260 liraya yükseltildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.