banner

300 yoksul çocuğun en mutlu günü
Denizli Emniyet Müdürlüğü'nün başlattığı Çocuk ve Spor Projesi kapsamında, statta hiç maç izlememiş 300 çocuk, Denizlispor-Boluspor maçını tribünden izledi.

Denizli polisi, çocuklara sporu sevdirmek ve suça sürüklenmelerini önlemek için hiç statta maç seyretmemiş  300 yoksul çocuğu, belediye otobüsleriyle Denizli Atatürk Stadı'na getirdi. Çocuklar tribünde kendileri için ayrılan bölümde Denizlispor-Boluspor maçını izledi.

Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut, gazetecilere yaptığı açıklamada, projeyle çocukların suça sürüklenmesini önlemeye çalıştıklarını söyledi.

Çocuklara sporu sevdirme, onları sosyal ortama alıştırma düşüncesiyle projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Bulut, şunları kaydetti:

''Projemiz diğer haftalarda da devam edecek. 300 çocuğumuzu velilerinden izin alarak, çocuk şubemizin kontrolünde otobüslerle buraya getirdik. Denizli'de yaşayan sosyal ve ekonomik yönden zayıf çocuklarımızın sosyal hayata uyumlarının kolaylaştırılması, sosyal yönden güçlendirilmesi ve suça sürüklenmelerinin önlenmesi için böyle bir organizasyon yaptık. Ayrıca, polise duyulan güvenin artırılarak, polis-çocuk ilişkilerinin geliştirilmesini amaçladık. Projeyle daha önce statta maç izlemeyen 300 çocuğu, velilerinden izin alarak maça getirdik.''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.