banner

25 kitap okuyana Türkçe Olimpiyatları ödülü
Gerede'de, 25 ve üzeri kitap okuyan öğrenciler ödül olarak Türkçe Olimpiyatları finaline götürülecek.

Bolu'nun Gerede ilçesinde Ramazan Dede Bilgi Evi yeni eğitim öğretim dönemini 'Çok kitap okuma yılı' olarak ilan etti. Bilgi evi, 25 ve üzeri kitap okuyan öğrencileri ödül olarak Türkçe Olimpiyatları'nın finaline götürecek.

"HEDEF 24 BİN KİTAP"

2 bin 500'ü aşkın öğrencisi bulunan Ramazan Dede Bilgi Evi'nin kütüphanesinde 5 bini aşkın kitap bulunuyor. Geçen yıl bilgi evine gelen öğrenciler en fazla 140 en az da 50 kitap okuyarak önemli bir başarı elde etti. 2 yıldır faaliyet gösteren bilgi evinde şimdiye kadar 30 bin kitap okundu. Bilgi evinin bu yıl ki hedefi ise 24 bin kitabın okunması. Bilgi evinde öğrencilere kitap okumayı sevdirme ve alışkanlık kazandırma adına her türlü etkinlik yapılıyor.

(ensonhaber)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.