banner

ABD Başkanı Obama'nın kızlarının okulu boşaltıldı
ABD Başkanı Barack Obama'nın kızlarının okulu, şüpheli bir telefon nedeniyle kısa süreliğine boşaltıldı.

Sidwell Friends okulunun internet sitesinde yer alan mesajda okulun, şüpheli bulunan bir telefon araması üzerine öğleden sonra kısa bir süre için boşaltıldığı bildirildi.

Mesajda, öğrenci ve öğretmenlerin kolluk kuvvetlerinin okula yönelik bir tehdit bulunmadığını belirlemelerinin ardından tekrar okula döndükleri belirtildi.

Okul yönetimi veya yetkililer telefonla arayan şahsın ne söylediğine ilişkin bir açıklamada bulunmadı.

Washington polis sözcüsü Azar Alali, polislerin ayrıca okul kampüsünde sahibi bilinmeyen bir çanta bulunduğu yönündeki bilgiyi de araştırdıklarını söyledi. Alali, çantayı kontrol eden görevlilerin zararlı bir nesneye rastlamadıklarını belirtti.

Obama'nın 14 yaşındaki kızı Malia ile 11 yaşındaki Sasha Swidell Friends okulunun öğrencileri arasında bulunuyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.